Adıyaman Emniyet Müdürü Metin Alper: “Adıyaman Halkı Kadirşinas”

Emn Mud Ziy1

Adıyaman İl Emniyet Müdürü Metin Alper Adıyaman Kent Konseyine nezaket ziyaretinde bulundu.

Kent Konseyi binasında gerçekleşen ziyarette Başkan Sinan Temel ve Yürütme Kurulu üyeleri hazır bulundu. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Kent Konseyi Başkanı Sinan Temel Emniyet Müdürü Metin Alper’in Adıyaman’a atandıktan sonra kısa sürede halkın gönlünde taht kurduğunu belirterek şunları söyledi: “Sayın müdürümüze iade-i ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyor kendilerine ve şahıslarında tüm emniyet teşkilatına görevlerinde üstün başarılar diliyorum. Sayın müdürümüz Adıyaman’a gelir gelmez bütün kesimlerle sıcak ve samimi diyalog kurarak halkın sevilen ve değer verilen bürokratı haline geldi. Üst düzey bir bürokratın hem halkımızla hem kurumlarımızla hem de sivil toplum kuruluşlarımızla samimi ve sıcak ilişkiler içerisinde olması, bunu ziyaretlerle pekiştirmesi, bu bürokratımızın halkımıza ve şehrimize verdiği değeri göstermektedir. İnsanlarla kurduğu iletişimdeki başarısını suçlarla mücadelede de gösteren müdürümüz yıllardır kangrenleşmiş tefecilik, uyuşturucu ve trafik gibi sorunları gündeme getirerek dikkatleri buraya çekmiştir. Bu anlamda tabir yerinde ise memleketimiz için bir şans olarak gördüğümüz sayın müdürümüz, bir yandan devletin şefkatli yüzünü halka yansıtırken bir yandan da suçlarla ve suçlularla mücadeledeki kararlığı bizlere güven vermektedir. Bu anlamda şehrimizin huzur, düzen ve güveni için Adıyaman Kent Konseyi olarak sonuna kadar yanlarında destekçileriyiz. Ben Emniyet Müdürümüz Sayın Metin Alper’e nazik ziyaretlerinden dolayı tekrar teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.”

Ziyaretle ilgili düşüncelerini paylaşan İl Emniyet Müdürü Metin Alper de şahsına ve teşkilatına Kent Konseyi tarafından gösterilen ilgiden dolayı memnuniyet duyduğunu ifade ederek şunları söyledi:

“Adıyaman halkının gerek şahsıma gerekse teşkilatıma karşı kadirşinaslığı beni fazlasıyla duygulandırmış ve kısa sürede beni bu şehre bağlamıştır. Adıyaman’a geldikten sonra dikkatimi çeken ve beni bu şehre bağlayan şeylerden biri de bu şehrin insanlarının büyüklerine, atalarına ve yaşlılarına karşı gösterdikleri vefa ve kadirşinaslık oldu. Personelimi topladığımda ilk olarak şunu söyledim; kendi ilinizde, kendi yakınlarınıza, annenize, babanıza, amcanıza, dayınıza oradaki çalışan polislerin nasıl hizmet vermesini istiyorsanız, nasıl davranmasını istiyorsanız siz de Adıyaman’ımızda halkımıza böyle bir hizmet üretin, bu şekilde davranın diye talimatını verdim ve bununda her zaman takipçisi olacağım. Devletine bağlı, kanunlarına saygılı, birbirlerine vefalı bir ilde Emniyet Müdürü olarak çalışmak benim için gerçekten önemli bir fırsattır. Kent Konseyinin her fırsatta vurguladığı şu cümleyi ben de tekrar etmek istiyorum, bu şehir hepimizindir. Burada yaşayan herkes el birliği gönül birliği ettiği taktirde mevcut bir çok sorun ortadan kalkacaktır. Bizler emniyet teşkilatı olarak gece gündüz demeden halkımızın huzur ve güveni için var gücümüzle gayret gösteriyoruz. Sizlerin bize duyduğu güven ve verdiğiniz destek de gayretlerimizi daha da arttıracaktır. Kanunlar çerçevesinde suçlarla ve suçlularla mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir. Kent Kültürünün ve kentlilik bilincinin oluşmasında sizlere de büyük görevler düştüğüne inanıyorum ve bu konudaki çalışmalarınızı takdirle izliyorum.”