Adıyaman Kent Konseyi Huzursuzluk Yaşanan Fatih Mahallesi Muhtarını Ziyaret Etti

Adıyaman Kent Konseyi Huzursuzluk Yaşanan Fatih Mahallesi Muhtarını Ziyaret Etti

Geçtiğimiz günlerde Fatih Mahallesinde meydana gelen olaylar nedeniyle mahalle sakinleri arasında gerginlikler yaşanmıştı.

Ulusal basına kadar yansıyan ve mahalle sakinleri arasında birkaç gün gerginliğe neden olaylar hakkında bilgi almak üzere Adıyaman Kent Konseyi olarak Fatih Mahallesi Muhtarı Hasan Çelik’i yazıhanesinde ziyaret ettik.

Kent Konseyi Başkanı Sinan Temel Yürütme Kurulu Üyelerinden Abdulkerim Işık, Emir Güneş ve Köy ve Mahalle Muhtarları Dayanışma Derneği Başkanı Hanifi Şaşmaz ile birlikte ziyaret ettiğimiz Fatih Mahallesi Muhtarı Hasan Çelik yaşanan olaylardan dolayı duyduğu üzüntüyü dile getirerek şunları söyledi:

“Geçtiğimiz günlerde bazı esnaf ve mahalle sakinlerimizin yaşamış olduğu tatsız olay hepimizi derinden üzmüştür. Olayların akabinde emniyet güçlerimiz olaya müdahale etmiş ve kontrol altına almışlardır. Ancak gerginlik devam etmektedir. Sayın Valimizle ve Emniyet Müdürümüzle yaptığımız görüşmelerde bize olayın yakın takipçisi olduklarını ve gerekenin yapılacağı söylemişlerdir. Devletimize ve onun temsilcilerine güveniyoruz. Ancak yaşananların büyümesinden ve başka olaylara sebebiyet vermesinden endişe ediyoruz. Bu yaşananlar inşallah başka olayların kıvılcımı olmaz ve burada çözülür. Yetkililerimizden olaylara tüm boyutları ile ele almasını bekliyoruz. Bizi ziyaretinizden ve göstermiş olduğunuz duyarlıktan dolayı size ve şahsınızda Adıyaman Kent Konseyine mahallem adına teşekkür ediyorum. Ben burada bütün mahallenin muhtarıyım, mahallemde yaşayan herkesi temsil ediyorum. Hepsi de devletine bağlı ve bu ülkenin vatandaşı. Başta mahallemiz olmak üzere ilimizde huzur ve kardeşlik istiyoruz. Bu olayın daha büyük olaylara sebebiyet vermemesini ve başka farklı tatsız olayların yaşanmasını ben de mahalle sakinlerim de istemiyor.”

Konu ile ilgili düşüncelerini dile getiren Kent Konseyi Başkanı Sinan Temel yaşanan bu olayların tasvip edilemeyeceğini ifade ederek şunları söyledi:

“Basından öğrendiğimiz olaylar hakkında doğru bilgileri almak üzere Fatih Mahallesi Muhtarı Hasan Çelik’i arkadaşlarımızla birlikte ziyaret ettik. Gösterdiği ilgiden dolayı kendisine teşekkür ediyoruz. Ulusal basına kadar yansıyan bu olayların kabul edilebilir bir yönü yoktur. Bizler memleketimizde dostluk, kardeşlik ve huzuru öncelikleyen insanlarız. Halkımız arasında düşmanlık, kin ve nefrete neden olacak böylesi olayların yaşanmasını asla istemeyiz. Yaşanan olaylara da sağduyulu bir şekilde yaklaşarak dostluk ve kardeşliği tesis edecek çözümler üretmeliyiz. Sayın Valimizin ve Emniyet Müdürümüzün olaylara yakın ilgisi bizi memnun etmiş ve güven vermiştir. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Adıyaman Kent Konseyi olarak Adıyaman’ın daha yaşanabilir, herkesin kardeşçe, dostça ve huzur ortamı içerisinde hayat sürdüğü bir il olmasını istiyoruz ve bu uğurda çaba gösteriyoruz. Yaşanan bu tatsız olayların daha fazla büyümeden çözülmesini bekliyoruz.”

Fatih Mahallesi Muhtarı Ziyaret