Adıyaman Kent Konseyi’nden AK Parti ve CHP’ye Ziyaret

akparti1

Adıyaman Kent Konseyi başkanı ve yürütme kurulu üyelerinden oluşan bir heyet AK Parti ve CHP’ye ziyaret gerçekleştirdi.

İlk olarak AK Parti Adıyaman İl Başkanlığına atanan Mehmet Dağtekin ziyaret edildi. Ziyarette hayırlı olsun ve başarı dileklerini paylaşan Kent Konseyi heyeti, daha güzel, daha yaşanabilir bir Adıyaman hedefinde başta iktidar partisi olmak üzere, şehirde bulunan STK’lar dâhil bütün aktörlerin ortak akıl bağlamında, ortak yönetim anlayışının geliştirilmesi gerektiği üzerinde duruldu. Mehmet Dağtekin’in eğitimciliğinin yanında STK yönünün de güçlü olmasının bu anlamda büyük avantaj olduğu belirtildi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getiren AK Parti il başkanı Mehmet Dağtekin şunları söyledi: “Kent Konseyi’nin başarılı çalışmalarını yakından takip ediyoruz. Başkan Sinan Temel ve yürütme kurulu üyelerini de yakından tanıyoruz dolayısıyla hepsinin de alanlarında yetkin kişiler olduğunu biliyoruz. Adıyaman’ı seviyor ve önemsiyoruz. Adıyaman hepimizin ortak derdi, ortak sevdasıdır. AK Parti olarak Adıyamanlılara yaraşır daha güzel bir Adıyaman’a ulaşma hedefinde gerek şahsım gerek AK Parti il teşkilatı olarak üzerimize düşeni yapmaya gayret ediyoruz. Bundan sonra da yapmaya hazırız. Hep birlikte güzel çalışmalara imza atmak istiyoruz. Ziyaretinizden dolayı teşekkür ediyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum.”

chp2

Daha sonra CHP Adıyaman İl Başkanlığını ziyaret eden Adıyaman Kent Konseyi heyeti, il başkanlığına seçilen Deniz Çakmak’a ve CHP Adıyaman milletvekili seçilen Abdurrahman Tutdere’ye hayırlı olsun ve başarı dileklerini paylaştılar.

CHP Adıyaman milletvekili Abdurrahman Tutdere’nin de hazır bulunduğu ziyarette ana konu, Adıyaman’nın sorunlarına ortak sahip çıkılarak ortak çözümler ve eylem planları hazırlamanın önemi oldu. Adıyaman Kent Konseyi heyeti, Adıyaman’ın herkesin ortak paydası olduğunu ifade ederek şöyle devam ettiler:

“Adıyaman hepimizin ortak yaşam alanıdır. Havasını, suyunu, toprağını birlikte kullanıyoruz. Dolayısıyla güzellikleri de çirkinlikleri de birlikte yaşıyoruz. Bu bağlamda Adıyaman’ın geleceği konusunda alınacak kararlarda gerek resmi, gerek sivil ama alanlarında uzman ve yetkin kurum ve kişilerin de imzası olmalı. Bu şekilde güzellikleri birlikte kucaklar, hata ve yanlışlarda da birlikte sorumluluk duyar, kimseleri suçlamayız. Bu anlamda gerek CHP il örgütünden gerekse bilgi ve birikimi ile temsil gücü kuvvetli olan Milletvekili Abdurrahman Tutdere’den çok şeyler bekliyoruz. Şehrin bütün renklerini bünyesinde barındıran Adıyaman Kent Konseyi olarak her konuda ortak çalışmaya hazır olduğumuzun da bilinmesini istiyoruz.”

Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren Milletvekili Abdurrahman Tutdere ve İl Başkanı Deniz Çakmak Kent Konseyinin güzel çalışmalarını özellikle de kent kültürünün ve kent bilincinin oluşmasındaki gayretlerini beğeni ve takdirle karşıladıklarını belirttiler. Adıyaman’ın sorunlarını dile getirmede her zaman hazır olduğunu ifade eden Tutdere şunları söyledi:

“Adıyaman’ın gelişmesi noktasında işbirliği ve diyalogu önemsiyorum. Mevcut sorunların çözümü için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Çalışmalarımız çözüm odaklı olacak, sorun ve sıkıntıların ortadan kalkması noktasında gayret göstereceğiz.  Bu konuda her türlü çalışma ve desteğe hazırız. Ankara’da dile getirilmesi ya da oraya taşınması gereken konularda gerek şahsım gerekse teşkilatım olarak üzerimize düşenleri yapacağız. Ziyaretinizden dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Adıyaman Kent Konseyini önemsiyor, birlikte çok güzel işler yapacağımıza inanıyorum.”