Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut’u ziyaret ettik

DSC_5697

Adıyaman Kent Konseyi Başkanı Sinan Temel ve beraberindeki yürütme kurulu üyelerinden oluşan heyet, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut’a nezaket ziyaretinde bulundu.

Ziyarette Adıyaman Kent Konseyi’nin yapısı ve çalışmaları hakkında bilgi veren Kent Konseyi Başkanı Temel, Adıyaman Üniversitesinin çalışmalarının kamuoyunca da takdir edildiğini söyledi.

Adıyaman Üniversitesi ve Adıyaman Kent Konseyi işbirliğini önemsediklerini belirten Temel, “Adıyaman’ı bilen ve önemseyen sayın rektörümüzün çalışmalarını takdirle takip ediyoruz. Birçok alanda gelişmek, kabuğunu kırmak isteyen ilimiz için Üniversitemizin önemli bir kazanım olduğunu biliyoruz. Üniversitemizin bilimsel ve toplumsal çalışmalarının yakın gelecekte şehrimize çok olumlu yönleri ile yansıyacağına inanıyoruz. Bu bağlamda Adıyaman Kent Konseyi olarak her zaman sayın Rektörümüzün yanındayız. Yürütme kurulunda yer alan değerli arkadaşlarımızla birlikte gösterdikleri ilgiden dolayı kendilerine teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.” dedi.

Rektör Turgut ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Sivil Toplum Kuruluşları toplumun dinamikleridir. Resmi kurumların çalışmalarının halka anlatılmasında ve halkın taleplerinin resmi kurumlara iletilmesinde etkili bir rol oynamaktadırlar. Bu bağlamda, Kent Konseyi de ilimiz için önemli bir dinamik… Kent Konseyi’nin çalışmalarını takip ediyorum, güzel çalışmalar başlattığınızı görüyor, şehrimiz adına memnuniyet duyuyorum. Adıyaman’ımız her şeyin en güzeline ve iyisine layıktır. Hep birlikte şehrimizi aydınlık geleceğe, daha müreffeh ve huzurlu yarınlara taşıyacağız. Ziyaretinizden dolayı teşekkür ediyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.