AK Parti Milletvekilleri Kent Konseyi yönetimi ile bir araya geldi

bbbAK Parti Mv. Kent Konseyini ziyaret

AK Parti Adıyaman Milletvekilleri ile Merkez İlçe Başkanı ve İl Yürütme Kurulu üyelerinden oluşan bir heyet Adıyaman Kent Konseyi’ni ziyaret etti.

Ziyarette, AK Parti Adıyaman Milletvekili ve Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Ahmet Aydın, AK Parti Adıyaman Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi İbrahim Halil Fırat, AK Parti Adıyaman Milletvekili ve Tarım Komisyonu Üyesi Yakup Taş, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Alkayış ve il yönetim kurulu üyelerinin katıldığı ziyarette Adıyaman Kent Konseyi Başkanı H. Sinan Temel ve Yürütme Kurulu üyelerinden oluşan bir heyet hazır bulundu.

Kent Konseyi’nin yapısı ve çalışmaları hakkında bilgi alan AK Parti Adıyaman Milletvekili ve Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Ahmet Aydın, bu kurumun yapısı itibariyle önemli çalışmalara imza atabileceğini dolayısıyla desteklenmesi ve güçlendirilmesi gerektiğini vurgulayarak Kent Konseyinin çalışmalarını da yakından takip ettiklerini belirtti.

Kent Konseyi’nin talep ve önerileri doğrultusunda istişarede bulunulan ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Kent Konseyi Başkanı H. Sinan Temel, ziyaretin kendilerine moral ve motivasyon verdiğini söyleyerek şöyle devam etti: “Sayın Vekillerimize ve beraberindeki heyete ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Adıyaman Kent Konseyi olarak, misyonumuz çerçevesinde, şehrimizle alakalı konularda ilgili kurum ve kuruluşlara önerilerimizi ileterek daha güzel bir Adıyaman için katkı sunmaya çalışıyoruz. Bu bağlamda sayın vekillerimizin katkı ve desteklerini de çok önemli ve anlamlı buluyoruz. Bu ziyaret vesilesi ile şehrimizde yaşanan bir sorunu ve önerimizi paylaşmak istiyorum. Şehrimizdeki ahır evler ile hayvan çiftlikleri ve et kombinasının çevreye ve kentsel yaşama verdiği rahatsızlık kamuoyunun da malumudur. Bu konuda bizlere çok sayıda şikâyetler de gelmektedir. Bunların insanları mağdur etmeden şehir dışına taşınması gerekmektedir. Adıyaman Kent Konseyi olarak bu konuda uzun süreden beri çalışmalar yapmaktayız. Aynı zamanda Yürütme Kurulu üyemiz olan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Adil Alan’ın büyük gayret göstererek hazırlamış olduğu, “Tarıma Dayalı İhtisas Organize Besi Hayvancılık Bölgesi Kurulması Projesi”nin bu sorunun çözümünde çok önemli bir boşluğu dolduracağına inanıyor ve önemsiyoruz. Bir taraftan şehir hayatını bir yandan da ilimizin en önemli yatırımlarından olan Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanemizi olumsuz etkileyen bu sorunun çözümü noktasında gerekli adımların atılacağına olan inancımız tamdır. Az sonra Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyemiz ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Adil Alan’ın bilgi vereceği bu proje, ilimize yapılan önemli ve büyük hizmetlerden biri olacaktır. Hizmet noktasında üstün gayretlerine şahit olduğumuz siz değerli vekillerimizin bu konuda da gereğini yapacağınıza inanıyoruz. Bizim için önemli olan ziyaretinizin, bu talebimizin gerçekleşmesinde ilk adımların atılacağının müjdesi olmasını temenni ediyor, siz değerli vekillerimize, ilçe başkanımıza ve il yönetim kurulu üyelerimize Kent Konseyimiz adına ayrı ayrı gönülden teşekkür ediyorum.”

Daha sonra Kent Konseyi yürütme Kurulu Üyesi ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Adil Alan, konu ile ilgili hazırlanan proje hakkında detaylı bilgiler vererek şehrimize ve insanımıza sağlayacağı faydaları anlattı.

AK Parti Adıyaman Milletvekili ve Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Ahmet Aydın, proje konusunda kâr-zarar ve riskleri de hesaplayarak detaylı bir araştırma ve çalışma yapılmasının daha isabetli olacağını belirterek, çalışma bittikten sonra tekrar görüşmelerinin iyi olacağını, Kent Konseyi olarak bunun takipçisi olunmasının gerekli olduğunu ve en kısa zamanda da gerekli girişimlerin başlatılabileceğini söyledi.

AK Parti Adıyaman Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi İbrahim Halil Fırat projenin şehrin yaşadığı bu sorunu çözmede önemli olduğunu ve bununla Eğitim ve Araştırma hastanemizin çevresine rahat nefes aldıracağını belirterek destekleyeceklerini ifade etti.

AK Parti Adıyaman Milletvekili ve Tarım Komisyonu Üyesi Yakup Taş ise hayvan yetiştiricilerinin mağdur edilmeden uygulanacak projenin kent yaşamına olumlu katkılar sunacağına inandığını ve gerekli desteği vereceklerini belirtti.

Kent Konseyi başkanı Sinan Temel, “Yürütme Kurulu Üyesi Adil Alan’a, projeye vermiş olduğu emeklerinden dolayı teşekkür ettiğini, vekillerimizin sözlerini bu konuda atılacak ilk adımların müjdesi olarak aldıklarını” ifade ederek konunun takipçisi olacakları taahhüdünde bulundu.

Ziyaret iyi dilek temennileri ile sona erdi.

AK Parti Mv. Kent Konseyini ziyaret (1)

AK Parti Mv. Kent Konseyini ziyaret (4)

aaAK Parti Mv. Kent Konseyini ziyaret