Belediye Başkanı F. Hüsrev KUTLU’ya nezaket ziyaretinde bulunduk

KEKO Belediye ZiyaretA

Kent Konseyi yürütme kurulu olarak Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev KUTLU’ya nezaket ziyaretinde bulunduk.

Başkanlık makamında gerçekleşen ziyaretin amacı hakkında bilgi veren Kent Konseyi Başkanı Sinan Temel, Kent Konseyi olarak daha yaşanabilir bir şehir için çalışmalarının devam ettiğini söyleyerek “Bu bağlamda kent bilinci ve kent kültürü, dolayısıyla da kent vizyonu konularında faaliyet göstermeye devam ediyoruz. Daha önce başlattığımız ‘Kent Buluşmaları” etkinliğimizi sürdürüyoruz. Kentimizdeki kurum ve kuruluşlar ile karşılıklı ziyaretler gerçekleştirerek daha yaşanabilir bir şehrin istişaresini yapıyoruz. Kentimiz için planladığımız önemli çalışmalarımız var. Gerek bu konularda gerekse ilimizde gördüğümüz bazı sorun ve çözüm önerilerini kendisine sunmak, gerekse de diğer çalışmalarımız hakkında bilgi vermek istedik. Bu tür birlikteliklerimiz ve ziyaretlerimiz devam edecektir” diye konuştu.

Kent Estetik Kurulu Oluşturulmalı

Konuşmasında Kent Estetik Kurulunun oluşturulması gerektiğini de belirten Kent Konseyi Başkanı Sinan Temel şöyle devam etti: “Şehrimizde özellikle görüntü kirliliğinin önüne geçilerek, çağdaş ve modern bir kent olma noktasında Kent Estetik Kurulunun varlığı önemlidir. Mevcut yerleşim veya yeni açılan yerleşim alanlarında şehrin estetiği, tarihi ve doğal değerlerine uygun ilke kararları alarak, meydan, bulvar, ana cadde, ana yollar ve sokaklarda, ilgili ve yetkili birimlerin katılımıyla çözüm üretmek, görüş bildirmek ve kararlar almak suretiyle kentte her türlü görüntü kirliliğini engelleme noktasında önemli görevler ifa edecek olan Kent Estetik Kurulunun bir an önce oluşturulacağına inanıyoruz. Kent Konseyi olarak oluşturulacak bu kurulda yer almak istiyoruz.”

Şehrin sorunları ile ilgili olarak tespit edilen bazı başlıkların da paylaşıldığı ziyarette Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, Kent Estetik Kurulunun oluşturulma çalışmalarına başladıklarını belirterek yeni imar planı konusunda da amaçlarının şehrin gelişimine en faydalı şekilde olmasını sağlamak olduğunu söyledi.

Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Kent Konseyi Başkanı Sinan Temel’e ve yürütme kurulu üyelerine başarılar diledi.