H. Sinan TEMEL başkanlığa yeniden seçildi

20190915_191510

Adıyaman Kent Konseyinin önceki gün yapılan genel kurulunda 201 oy alan H. Sinan TEMEL güven tazeleyerek başkanlığa yeniden seçildi.

Halk Eğitim Merkezi Salonunda yapılan ve organizasyon bakımından büyük takdir ve beğeni alan genel kurulda iki aday, iki liste yarıştı. Başkanlık yarışında diğer adayın 187 oyuna karşılık H. Sinan TEMEL 201 oy aldı, 14 oy ise geçersiz sayıldı.

“ŞEHRİMİZİN GELECEĞİNE DOKUNMAYA GAYRET EDECEĞİZ”

Seçim sonrası açıklamada bulunan Adıyaman Kent Konseyi Başkanı Sinan Temel, şunları ifade etti:

“Bugün Adıyaman Kent Konseyi’nin olağan genel kurulunu hayırlısı ile gerçekleştirdik. Hiçbir aksaklık, problem ve sıkıntı yaşanmadan, huzurlu, düzenli ve herkesin memnun olduğu organizasyon gerçekleştirdiğimiz için rabbime sonsuz şükürler olsun. Genel kurul üyelerimiz, teveccüh ve takdir göstererek şahsımı Kent Konseyi Başkanlığına layık gördüler. Allah hayırlı hizmetlere vesile kılsın.

Bu süreçte fedakârlık ederek yoğun gayret gösteren yürütme kurulu üyelerimiz ve yürütme kurulunda olmayıp gönül birliği ettiğimiz dostlarımız başta olmak üzere katkı ve katılım gösteren, emek ve çaba sarf ederek sonuna kadar bizimle birlikte olan tüm gönül dostlarımıza ve yol arkadaşlarımıza; salonda, divanda ve sandıkta gönüllü olarak görev alarak genel kurulun sağlıklı, huzurlu ve şeffaf geçmesine vesile olan fedakâr kardeşlerime, başta bize güvenerek oy veren, destekleyen dostlarımız olmak üzere, genel kurula katılan tüm üyelerimize, heyecanlı ve çekişmeli bir yarışma ortamına vesile olan rakip aday arkadaşlara, gerek seçim sürecinde gerekse seçimden sonra arayarak ya da mesajla desteklerini ve tebriklerini ileten dostlarımıza, sonsuz minnet ve şükranlarımı ifade ediyorum.

Derdimiz de çaremiz de kendi içimizdedir. Biz birlikte varız.

Bugüne kadar Kent Konseyinin ne olduğunu, nasıl olduğunu, neler yapabileceğini, vatandaşlarımızdan, kurum ve kuruluşlarımızdan neler beklediğimizi bugüne kadar çeşitli medya ve iletişim organları başta olmak üzere her fırsat ve ortamda dile getirdik. Kent kültürü ve bilincinin bilinmesi ve yaygınlaşması için çok çaba sarf ettik. Bundan sonra da daha fazla yapmaya; yönetişim anlayışının yaygınlaşmasına, hemşehrilik bilincinin gelişmesine ve el birliği, gönül birliği yaparak şehrimizin geleceğine dokunmaya gayret edeceğiz. Bunu başta yürütme kurulu arkadaşlarımız olmak üzere hep birlikte yapmanın çabası içinde olacağız.”

Yapılan ikinci oylamada beyaz liste ile yarışan ve 203 oy ile kazanan yürütme kurulu üyeleri ise şu isimlerden oluştu:

ADI SOYADI KURUMU
Abdulkerim Işık Uzman Eğitimci
Adil Alan Tarım ve Orman İl Müdürü
Zafer Tel Profesör Doktor
Şerif Yıldırım MÜSİAD Başkanı
Murat Koca SMMMO Başkanı
M. Sait Dolgun KAMUSEN Temsilcisi
Yeşim Çelik Süzer Gençlik ve Kültür Evi Der. Yön. Kur. Bşk.
Cenap Taşkın ASKF Başkanı
M. Sait Yıldırım Muhasebeci
Mesut Karayılan SPOR-DER Yön. Kur. Başkanı
A. Geylani Taş Köy ve Mah. Muh. Mes. Day. Der. Bşk.
Haluk Erdoğan Milli Antrenör
Murat Gökhan Dalyan Doçent Doktor
Özgür Tunç İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı
H. Mustafa İlik Köy ve Mah. Muh. Yrd. Ve Day. Der. Bşk.
Ahmet Işık Avukat
Emine Çiftçi Eğitimci
Özgür Oğuz Adıyaman Flarmoni Der. Yön. Kur. Bşk.
Mehmet Küçük Eğitimci
Fadime Kayakıran Kadın Girişimci