Kent Estetik Kurulu kurulmalı

20171204_204935

Adıyaman Kent Konseyi Yürütme Kurulu 2017 yılının son toplantısını gerçekleştirdi.

Yoğun gündemle toplanan Adıyaman Kent Konseyi Yürütme Kurulu, Kent Estetik Kurulunun kurulması, İntihar olayları, Kent Vizyonu Çalıştayı, kurum ve kuruluşlar ziyareti, Okul ziyaretleri, öğrencilere yönelik seminerler, toplumdaki suç korkusu gerçeği, Musalla Mahallesindeki tartışmalı yer konuları görüşülerek müzakereler yapıldı.

Bir şehrin güzellik ve estetiği açısından önemli bir yere sahip Kent Estetik Kurulunun kurulması yönünde oy birliği alınan tavsiye kararı için gerekli yazışmaların yapılmasına karar verildi.

STK, kurum ve kuruluşların ziyaretine devam edilmesine karar verildi.

Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı lise ve dengi okullarda kent kültürü, kent bilinci ve aidiyet duygusu üzerine seminerler yapılması ve Gençlik Meclisi çerçevesinde çalışmalar yapmak üzere ortaokul ve liselerden birer temsilci istenmesi konuları için Milli Eğitim Müdürlüğü ile yazılı başvuru yapılarak irtibata geçilmesine karar verildi.

Kamuoyunda tartışmalı hale geldiği söylenen Musalla Mahallesindeki eski namazgah yeri konusunda bilgi veren Hayat Vakfı Şube Başkanı Harun Özsayın dinledildi. Kent Konseyi olarak bu süreçte yapılabilecek bir şey olmadığı kanaatine varıldı.

Toplumdaki intihar vakalarına dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak üzere STK temsilcilerine yönelik bilgi paylaşımı toplantısı ile Kent Vizyonu Çalıştayı için hazırlıkların devam ettiği belirtildi.

Toplantı iyi dilek temennileri ile sona erdi.