Kent Konseyi olarak Milli İradeye ve Huzura Sahip Çıkanları Ziyaret Ettik

Türk Silahlı Kuvvetlerinin içinde bulunan paralel devlet yapılanması ile ilişkili bir grup tarafından 15 Temmuz gecesi ülkemizin geleceğine, demokrasisine ve milli iradesine yönelik darbe kalkışması yaşanmıştır. Bu haince kalkışma aziz milletimizin, Cumhurbaşkanımızın ve hükümetin kararlı duruşuyla etkisiz hale getirilmiştir.

Başta basınımız olmak üzere, ülkemizin dört bir yanında demokrasiye ve milli iradeye inanmış kurum ve kuruluşlarımızın, bunların yöneticilerinin duyarlı, asil ve fedakârca duruşlarıneticesinde hainlerin darbe kalkışması sonuçsuz kalmıştır. Vatanımızın bütünlüğü, milletimizin selameti, huzur ve güveni, devletimizin bekası için her şeyini ortaya koyan halkımız, ayırım gözetmeden insanlarımıza tanklarla, bomba ve kurşunlarla saldıran hainlere gereken dersi vermiştir.

Darbe kalkışmaları başarısız olan hainler ve destekçileri boş durmamakta ve bu bulanık ortamdan istifade ederek bizleri birbirimize düşürmek, toplumda kaos ve çatışma ortamı oluşturmak için senaryolar geliştirmektedirler.

Birlik ve beraberliğe en fazla ihtiyaç duyduğumuz günleri yaşıyoruz. Birbirimize destek vererek gerektiğinde yüreklerimizi birleştirerek bu zor günleri birlikte aşmamız gerekiyor.

Adıyaman Kent Konseyi olarak gerek milli iradeye sahip çıkmada gerekse toplumsal huzurumuzu, birlik ve beraberliğimizi muhafaza etmede üstün gayret gösteren kurumlarımıza ve temsilcilerine birer teşekkür ziyareti gerçekleştirdik.

Başkan H. Sinan TEMEL, Başkan Vekili Abdulkerim IŞIK, Yürütme Kurulu Üyeleri Dr. Süleyman KILINÇ, Adil ALAN, Harun ÖZSAYIN ve Genel Sekreter Sait YILDIRIM’dan oluşan heyetle Ak Parti, CHP ve MHP’nin yanı sıra Alevi kardeşlerimizin temsilcilerini ziyaret ederek hem teşekkür duygularımızı paylaştık hem de halleştik.

Ziyaretlerimizde demokrasinin ve milli iradenin korumasında gerek mecliste ve gerek ilimizde göstermiş oldukları duruştan dolayıCHP ve MHP teşkilatlarına teşekkür ettik.

Ayrıca bugüne kadar koruduğumuz birlik ve beraberliğimizi bundan sonra da ilelebet birlikte koruyacağımız, bizleri bölmek ve aramıza nifak sokmak isteyenlere asla fırsat vermeyeceğimiz, toplumumuzun huzur ve kardeşlik ortamını birlikte muhafaza edeceğimiz konusunda birbirimizin teminatı olduğuna inandığımız alevi kardeşlerimize de gösterdikleri duyarlılıktan dolayı teşekkür ettik.

AK Parti yöneticileri ile halkımızın demokrasi nöbeti tuttuğu Milli İrade Meydanında bir araya geldik. Görüşmemizde İl Başkanı Abdurrahman DİMEZ, Merkez İlçe Başkanı Mehmet Hanifi ERDEM, Kadın Kolları Başkanı Perihan GÜMÜŞ ve Gençlik Kolları Başkanı Oğuz MUTLU hazır bulundu.

CHP’yi ziyaretimiz İl Binasında gerçekleşti. Ziyarette Merkez İlçe Başkanız Hanifi ÇAVUŞ ve parti yöneticileri katıldı.

İl binasında ziyaret ettiğimiz MHP’de il başkanı Hüseyin ÖZGÜN, Merkez İlçe Başkanı Ömer YILDIRIM ve Ülkü Ocakları Başkanı Ali ONAT hazır bulundu.

Alevi Kültür Dernekleri Adıyaman Şubesini ziyaretimiz Yeni Mahallede bulunan Cem Evi’nde gerçekleşti. Ziyarette Başkan Rıza TANRIVERDİ ve yönetim kurulunun yanı sıra Garip BOZKURT Dede de hazır bulundu.

Son olarak Hacı Bektaşi Veli Anadolu Kültür Vakfı Adıyaman Şubesi ziyaret edildi. Başkan Nusret TUNÇ ve yönetim kurulu hazır bulundu.

Gayet verimli ve memnuniyet verici bir şekilde gerçekleşen ziyaretler neticesinde ortak duygu ve düşüncelerimiz, demokrasinin korunması ve milli iradenin devamından yana oldu. Darbelerden bu milletin çok şeyler kaybettiğini dile getirerek darbelere karşı olduğumuzu, bunlarla her şart ve ortamda kararlı bir şekilde mücadele edilmesi gerektiği konusunda hemfikir olduk.

Birlik ve beraberliğimizi bozmaya, huzur ve güvenimizi sarsmaya hiç kimsenin gücünün yetmeyeceği, Adıyaman’da yaşayanlar olarak bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da bu uğurda sarsılmaz bir inançla mücadele edeceğimizi ifade ettik.

Aramıza nifak sokmak ve bizleri birbirimize düşürmek isteyenlere asla fırsat vermeyeceğimiz, her zaman için devletimizin ve milletimizin yanında olacağımız konusunda da ortak duygulara sahip olduğumuzu ifade ettik.

AK Parti

CHP1

MHP

IMG-20160719-WA0024

IMG-20160719-WA0011