Kent Vizyonu ve Kent Konseyleri Toplantısı Yapıldı

Adana Kent Konseyi tarafından düzenlenen toplantıda Türkiye Kent Konseyleri Birliği Yönetimi, 65 şehrin Kent Konseyi Başkanları ve Genel Sekreterleri ile birlikte Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı ve aynı zamanda Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA) Başkanı Fatma Şahin, CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü bir araya geldi.

Adıyaman Kent Konseyi olarak Başkan H. Sinan Temel’in katılım sağladığı toplantıda, kent konseylerinin kent vizyonunun belirlenmesinde, kentlerdeki problemlerin çözümüne katkısı, sorunların çözümü noktasında birlik ve beraberlik içerisinde ortak akılla hareket etmenin önemi vurgulandı.

Protokol konuşmalarından sonra Atılım Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Savaş Zafer Şahin tarafından “Kent Vizyonu” konulu bir sunum yapıldı.

Programın ikinci oturumunda atölye çalışmalarında gruplara ayrılan ekipler, “Hayalimdeki Kent Vizyonu, Kent Vizyonunun Kente Yaygınlaştırılması, Kent Vizyonu Uygulamasında Kent Konseylerinin Rolü” üzerine gerçekleştirdikleri çalışmaların sonuçlarını paylaşarak değerlendirdi.

01

02

03

04