KENTİMİZ DEMEK KENDİMİZ DEMEKTİR

????????????????????????????????????

Adıyaman Yunus Emre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden bir grup öğrenci Kent Konseyini ziyaret ederek kentimizle ilgili proje ve önerilerini paylaştılar.

Günümüz kentlerinin özellikle de Adıyaman gibi şehirlerin karşı karşıya bulunduğu en önemli sorunlardan biri kente karşı aidiyet duygusunun, kentlilik bilincinin az olmasıdır. Bu anlamda Adıyaman Kent Konseyi olarak başlattığımız Kent Kültürü ve Kentlilik Bilinci çalışmalarımıza olumlu cevap verenlerden biri de Adıyaman Yunus Emre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi oldu.

Öğretmenleri Handan Temel ve Cumali Karadutlu’nun rehberliğinde çalışan öğrenciler, yaşadıkları kentin hayatına olumlu katkı sunmak ve daha yaşanabilir bir şehir oluşturmak adına ortaya koydukları fikirlerini Kent Konseyine gelerek paylaştılar. Dosyalar haline getirdikleri öneri ve projelerini ayrıca tek tek sözlü olarak da sunan öğrenciler gördükleri ilgiden dolayı teşekkür ettiler. Kendilerini dinleyen ve önerilerini dikkate alan kurum ve insanların olmasının kendilerine güven ve moral verdiğini söyleyen öğrenciler Adıyaman Kent Konseyi bünyesinde çalışmalar yapmaktan memnun olacaklarını ifade ettiler.

Öğrencilere Kent Konseyi’nin ne olduğu ve çalışmaları hakkında bilgiler veren Kent Konseyi Başkanı Sinan Temel şunları söyledi: “Öğrencilerimizin şehrimizin sorunlarına göstermiş oldukları duyarlılık, ilgi ve yaptıkları çalışmalar, şehrimizi ve gençliğimiz adına umut ve sevinç verici gelişmelerdir. Onları şehirleri ve insanları adına fikir üretme ve proje yapma konusunda yönlendiren, onları teşvik edip değer veren Yunus Emre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yönetimine ve buraya kadar öğrencilere eşlik eden öğretmenlerine özellikle teşekkür ediyorum. Gençlerimizin, öğrencilerimizin en fazla ihtiyaç duyduğu şeylerden biri fikirlerine önem verilmesi ve söylediklerinin dinlenilmesidir. Onlara bu güveni ve ortamı sağladığımız taktirde çok güzel çalışmalar yapabileceklerine olan inancım tamdır. Öğrencilerimizi dinledik, şehrimiz adına güzel öneri ve fikirleri var. Bunları mutlaka bir komisyon marifetiyle değerlendireceğiz. Süreç ve sonucu da kendileri paylaşacağız hatta gerek olursa onları da katacağız. Bu kent hepimizindir dolayısıyla kentimiz demek kendimiz demektir. Öğrencilerimize ve öğretmenlerimize tekrar teşekkür ediyorum. Çalışmalarımıza verdiği destek ve katkıdan dolayı Belediye Başkanımız Hüsrev Kutlu’ya da teşekkür ediyorum. Bu vesile ile Kent Kültürü ve Kentlilik Bilinci çalışmalarımızın da devam edeceğini ifade etmek isterim.”

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????