Kutlu Doğum Haftası Kapsamında İl Müftüsü M. Ali Öztürk’ü Ziyaret Ettik

Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle İl Müftüsü Mehmet Ali Öztürkçü’ye bir ziyaret gerçekleştirdik. Ziyarette Kent Konseyi Başkanı Sinan Temel, yürütme Kurulu Üyesi Abdulkerim Işık ve Genel Sekreter Sait Yıldırım hazır bulundu.

Hz. Peygamber Efendimizin dünyaya teşrifleri münasebetiyle gerçekleştiririlen Kutlu Doğum Haftası’nın peygamber sevgisi ve bilincinin gönüllere yerleşmesi açısından önemli bulduklarını ifade eden Kent konseyi Başkanı Sinan Temel şunları söyledi: “Âlemlere rahmet olarak gönderilen Hazreti Peygamber Efendimizin dünyaya teşrifleri nedeniyle düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında il müftümüzü ziyaret ederek çalışmalarında başarılar dilemek istedik. Kabullerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz. Bu vesile ile Kutlu Doğum Haftasının ülkemize, İslâm âlemine ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum.”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İl Müftüsü Mehmet Ali Öztürkçü, şunları söyledi: “Adıyaman Kent Konseyine bu nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bu yıl kutlu Doğum Haftası Kutlama Etkinliklerinin açılış programı Samsat ilçesinde bulunan Sahabe Hz. Safvan Bin Muattal kabrinde gerçekleştirildi. Hafta vesilesi ile düzenlenecek etkinliklerde tüm halkımızı görmeyi arzu ediyoruz. Bu vesile ile ‘Hz. Peygamber, Tevhid ve Vahdet’ teması ve ‘İnsanlığı yüceltmek, insanlığı diriltmek ve insanlığı yaşatmak için gelin birlik olalım!’ çağrısı etrafında kutlu doğumunu idrak edeceğimiz Sevgili Peygamberimizin getirdiği tevhid dininin başta ülkemiz olmak üzere bütün Müslümanların vahdetine, birliğine ve huzuruna vesile olmasını Cenâb-ı Allah’tan niyaz ediyorum.”

Ziyarette Kent Konseyince İl Müftüsüne gül demeti takdim edilirken Müftü Öztürkçü de misafirlere Kur’an-ı Kerim Meali ve haftanın konusunu işleyen kitaplar hediye etti.

IMG-20160412-WA0005