Nisan Ayı Yürütme Kurulu Toplantımızı Gerçekleştirdik

KeKo Nisan

Yürütme Kurulumuz, aylık süreli toplantılarımız çerçevesinde Nisan ayı toplantısını gerçekleştirdi. Gündem maddelerinin görüşüldüğü toplantıda Kent Konseyi başkanı Sinan Temel tarafından yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verildi.

Kent Konseyinin tanıtılması, kent kültürü ve kent bilinci konularındaki çalışmalar, sokak oyunları şenliği, şehir çalıştayı, köprülü kavşak, fotoğraf sergisi, şehirlerarası otobüs firmalarının şehir merkezinde yazıhanelerinin bulunması gerektiği gibi konular konuşuldu. Nisan ayı İl Koordinasyon kurulu toplantısına katılım sağlanarak ilgili konuların orada gündeme getirilmesine karar verildi.

Kent Konseyimizce düzenlenecek olan ve Adıyaman’da ilk defa gerçekleştirilecek olan sokak oyunları şenliğinde Adıyaman Anadolu Lisesi ile Adıyaman Lisesi arasında işbirliği yapıldı. Gerekli hazırlıklarının yapılması için belediyeye yazılı başvuru yapılmasına karar verildi.

Otogarın şehir dışındaki yeni yerine taşınması ve şehirde yazıhanelerin kapatılmasından dolayı halkımız bilet almakta güçlük çekmektedirler. Şehirde yazıhanelerin açılabilmesini sağlamak için belediyeye başvuru yapılmasına karar verildi.

Fotoğraf sanatçısı Fatih Çam’ın Mayıs ayında yapılması planlanan “Dört Mevsim Adıyaman” konulu fotoğraf sergisini Kent Konseyi organizasyonu ile gerçekleştirilmesine karar verildi.