Şehre duyarlı nesiller yetiştirmeliyiz

IMG_2378

Adıyaman Kent Konseyi olarak “Kent Kültürü ve Kent Bilinci” çalışmaları çerçevesinde yürüttüğümüz bilgilendirici ve bilinçlendirici çalışmalarımız devam ediyor.

Bu kapsamda Kent Konseyimizi ziyaret eden Mehmet Akif Ersoy Kız İmam Hatip Lisesi öğrencileri kent yaşamına dair tespit ve önerilerini paylaştılar.

Sınıf rehber öğretmeni Mukaddes Tunç ve okul müdür yardımcısı Bilal Beke eşliğinde Kent Konseyi binasında gerçekleşen ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti ifade eden Kent Konseyi Başkanımız Sinan Temel şunları söyledi:

“Şehrimize karşı duyarlılıklarının bir ifadesi olan bu ziyaretten dolayı değerli öğretmen, idareci ve öğrencilerimize yürekten teşekkür ediyorum. Gençlerimizin yaşadıkları şehri fark etmeleri, sorunlarına karşı duyarlı olmaları şehrimiz adına gerçekten sevindirici ve gelecek adına umut verici bir gelişmedir. Bu anlamda öğrencilerimizi yönlendiren çok değerli hocalarıma hassaten teşekkür ediyorum. Birlikte, ortak akıl süzgecinden geçen fikirlerin hayata geçmesiyle şehrimizi daha yaşanabilir kılabiliriz. Günümüzde yaşadığımız en büyük sorunlardan biri de kentimize dolayısıyla da insanlarımıza karşı duyarlığın gittikçe azalması, ortak akıl ve kolektif anlayışın olmamasıdır. Bu da sahiplenmeyi ortadan kaldırmaktadır. Adıyaman Kent Konseyi olarak önceliklediğimiz konulardan biri de şehrimize karşı aidiyet duygusunu geliştirerek farkındalık oluşturmaktır. Bunu da en iyi ve verimli olarak gençlerimizle gerçekleştirebiliriz. Bugün birlikte şehrimizi konuştuğumuz öğrencilerimizin tespit ve önerilerindeki isabet bu konudaki haklılığımızı ortaya koymaktadır. Öğrencilerimiz gerçekten kayda değer önerilerde bulundular. Bunları en kısa zamanda derleyip ilgili yerlere ulaştıracağız. Kendilerinden bu konunun takipçisi olmalarını da istiyoruz. Kentte yaşayandan ziyade kenti yaşayan, kenti hisseden bireylere ihtiyacımız vardır. Önümüzdeki günlerde İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapacağımız görüşmenin akabinde okullarımızı ziyaret ederek öğrencilerimize yönelik böylesi çalışmalara ağırlık vermeyi planlıyoruz. Bu vesile ile şunu tekrar ifade etmek isterim. Şehrimizle alakalı söyleyecek sözü, önerisi ve projesi olan herkesle birlikte çalışmaya hazırız.”

Kent Konseyini tanıtan sunumdan sonra öğrenciler yaşadıkları çevre ile alakalı tespit ettikleri önerileri tek tek dile getirdiler. Ayrıca bunları dosya olarak da takdim ettiler. Gördükleri ilginin yanında fikirlerinin dinlenilmesi ve dikkate alınması karşısında duydukları memnuniyeti ifade ederek teşekkür ettiler.

IMG_2364

IMG_2376

IMG_2382