Şubat Ayı Yürütme Kurulu Toplantımızı gerçekleştirdik

şubet yk

Belediye başkanı Dr. Süleyman Kılınç’ın da katıldığı toplantıda şehrimizle ilgili çeşitli konularda görüş alışverişinde bulunuldu.

Kent Konseyi Başkanı Sinan Temel’in başkanlık ettiği toplantı İdlib’de şehit düşen askerlerimize dua ve Fatiha okunarak başlandı. Devlet ve milletimizin selameti açısından birlik ve beraberliğimizin önemi vurgulandı.

Gündem konuları olarak, önümüzdeki günlerde Adıyaman Üniversitesi ve Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştireceğimiz, “Adıyaman uyuşturucu suçları ve uyuşturucu bağımlılığı risk haritası” çalışması bağlamında rehber öğretmenlere yönelik sunum programı, yine bu ay içinde gerçekleştireceğimiz ve ilgili kurumların davet edildiği “Deprem Çalıştayı” ile Adıyaman’a yapılması engellenen “Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü” konuları başta olmak üzere şehrimizle ilgili çeşitli konularda değerlendirmelerde bulunuldu.

Yürütme Kurulu Başkanı Sinan Temel toplantıya katılan Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç’a teşekkür ederek Kent Konseyinin en büyük paydaşının belediye olduğunun altını çizdi. Temel şöyle devam etti: “Toplumumuzun her kesiminden yetkin ve nitelikli arkadaşlardan oluşan Kent Konseyi yürütme kurulu üyesi arkadaşlarımızla, daha güzel, daha müreffeh ve daha gelişmiş bir Adıyaman için çalışıyoruz. Bu bağlamda tespit, önerilerimizi paylaşıyor, sorunlara yönelik çözüm ve çıkış yolları sunmaya çalışıyoruz. Şehrimizin ihtiyacı olan konularda tüm kurum ve kuruluşların koordineli ve işbirliği içerisinde olmasını önemsiyoruz. Bu konuda Belediyemize önemli görevler düşmektedir. Sayın başkanımızla birçok konuda aynı fikirdeyiz. Önümüzdeki günlerde çeşitli alanlarda sunacağımız projelerle önemli çalışmalar içerisine gireceğimizi de ifade etmek isterim. Sayın başkanımıza teşriflerinden, ilgi ve desteklerinden dolayı tekrar teşekkür ediyor diyalog ve istişarelerimizin daha sık olmasını temenni ediyorum.”

Yürütme kurulu üyelerimizle görüş alış verişinde bulunarak soruları cevaplandıran Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç şunları söyledi: “Adıyaman için yapılan her faydalı işte var olmaya devam ediyoruz. Bugün ilimiz için önemli konuların konuşulduğu bu toplantıda Kent Konseyi yürütme kurulu üyelerimizin fikirlerini alıp, görüş alışverişinde bulunduk. İnşallah el birliğiyle ilimizin kalkınması için önemli çalışmalara imza atacağız. Kent Konseyine çalışmalarında başarılar diliyorum”