Bu Milletin Mayası Esaret Değil, Cesarettir

TR

Son günlerde ülkemizde gelişen terör olaylarına karşı Adıyaman STK’ları olarak bir ortak bildiri yayınladı. Adıyaman Kent Konseyi olarak altına imza koyduğumuz bildiri metni şu şekildedir:

Aziz Milletimiz;

Van, Elazığ ve Bitlis’te, 17-18 Ağustos 2016 tarihlerinde gerçekleşen terör saldırılarını şiddetle kınıyor, bu menfur saldırılarda hayatlarını kaybeden güvenlik güçlerimize ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine, yakınlarına ve aziz Milletimize başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Ülkemizin birlik ve beraberliğine kasteden bu hain saldırılar karşısında Milletimizin gösterdiği dayanışma ve kararlılık, teröre karşı vereceğimiz en anlamlı cevap olacaktır.

15 Temmuz başarısız darbe teşebbüsüyle beraber FETÖ ve PKK terör örgütlerinin aynı üst aklın piyonu oldukları ortaya çıkmıştır.

15 Temmuz’da Gazi Meclisimizi bombalayan, Millet evlatlarına karşı silah kullanan üniformalı teröristler ile yıllardır ortak vatanımızın her yanında ve dün Van, Elazığ ve Bitlis’te güvenlik güçlerine saldıran, masum insanları katleden eli kanlı hainler arasında hiçbir fark yoktur.

Terör örgütlerinin isimleri ve söylemleri değişse de, Türkiye düşmanları olduğu gerçeği hiçbir zaman değişmeyecektir.

Her iki terör örgütü de gerçekleştirdiği kanlı saldırılarla ülkemizin varlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü istiklalini ve istikbalini hedef almaktadır.

FETÖ’cü terör örgütüyle ülkemizi parçalamayı, Milletimizi birbirine düşürmeyi amaçlayan, ancak başaramayan hainler şebekesi, yüzünü ve gücünü PKK terör örgütüne çevirmiştir.

İhanet çeteleri vasıtasıyla Türkiye’yi teslim alabileceklerini düşünen vatan hainleri, güvenlik güçlerimiz ve aziz Milletimiz tarafından,dün olduğu gibi her zaman hüsrana uğratılacaktır.

Bu milletin mayası esaret değil, cesarettir.

Hiçbir terör örgütü ve çete, asil Milletimizi korkuyla sindiremeyecek, kardeşi kardeşe düşürmeyi asla başaramayacaktır.

İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy, muhteşem mısralarında sanki bugünümüzü anlatmıştır:

‘Girmeden tefrika bir millete düşman giremez

Toplu vurdukça yürekler onu top sindiremez’

780 bin kilometrekare vatan toprağı 79 milyon Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının ortak yurdudur. Asla bölünemez, parçalanamaz. Vatanın bütünlüğü hepimizin koruması altındadır.

Kırmızı-beyaz renklerden oluşan ay yıldızlı bayrak, hepimizin ortak değeri ve bağımsızlık sembolümüzdür.

Bir olduk, birlik olduk, birlikte Millet olduk.

Devletimizin ismi olan ‘Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni birlikte kurduk.

Milletimizinher bir ferdinin ölümden korkmadığını, şehitlerin ölmediğini Milletimizi tanıyan herkes bilir ve bilmelidir.

Millet olarak, teröristlere ve terörist eylemlere karşı, tefrikaya düşmeden, 15 Temmuz ruhunun samimiyeti, duyarlılığı ve vakur duruşuyla yerli ve milli tavrımızı,her zaman ve her şartta ortaya koymaya hazır ve kararlıyız.

Tanklara, uçaklara, bombalara karşı kendini siper ederek tarih yazan aziz Milletimiz, terör karşısındaki kararlı duruşundan taviz vermeyecek, terörle mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir.

Tüm terör örgütlerine, onların ağababalarına buradan hep birlikte sesleniyoruz:‘öldürmekten vazgeçin, yolunuz çıkmaz yoldur.’

Milletimiz müsterih olsun: Türkiye, hiçbir terör örgütü karşısında diz çökmeyecektir. Terör ve teröristle mücadelede, Millet adına mücadele edenkahraman güvenlik güçlerimizin hep yanında ve arkasındayız. Millet olarak, Türkiye Cumhuriyetinin eşit birer yurttaşları olarak, Hükümet olarak, terörle mücadelede bir an bile yılmayacağız, kutlu yolumuzdan asla geri dönmeyeceğiz.

Terör saldırılarından hep birlikte zaferle çıkacağız ve Türkiye’nin müreffeh ve aydınlık geleceğini omuz omuza inşa edeceğiz.

Lanet olsun PKK’ya, FETÖ’ye,DAİŞ’e, PYD’ye, tüm terör örgütlerine.

Lanet olsun teröristlere, teröre taşeronluk yapanlara.

Lanet olsun teröre terör, teröriste terörist diyemeyen gözü dönmüşlere.

Biz buradayız, hep birlikte Türkiye’yiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.